ZIPPY HP2-6500P
PS/2 Power Supplies - Single
PRODUCT FEATURES
// 500 W
PRODUCT PRICE
Sales only to business customers.
Delivery time: upon request
PRODUCT INFORMATION
Basic Module: ZIPPY HP2-6500P
General information
SKU / Item NumberHP2-6500P
Product Basic Data
ManufacturerZIPPY
Power Supply
Typ (Input)ACRange90~264V
Input frequency47 to 63 Hz
Power supply - InputAC: 90~264V
Output wattage500 W
Output Voltage+5VOutput Current Min.2,5 A
Output Current Max40 A
Regulation Load (±)5 %
Regulation Line (±)1 %
Output Ripple & Noise Max60 mV
+12VOutput Current Min.1 A
Output Current Max32 A
Regulation Load (±)5 %
Regulation Line (±)1 %
Output Ripple & Noise Max100 mV
-12VOutput Current Min.0 A
Output Current Max1 A
Regulation Load (±)5 %
Regulation Line (±)1 %
+3.3VOutput Current Min.1 A
Output Current Max30 A
Regulation Load (±)5 %
Regulation Line (±)1 %
Output Ripple & Noise Max60 mV
+5V StandbyOutput Current Min.0,1 A
Output Current Max2 A
Regulation Load (±)5 %
Regulation Line (±)1 %
Output Ripple & Noise Max60 mV
-5VOutput Current Min.0 A
Output Current Max0,8 A
Regulation Load (±)5 %
Regulation Line (±)1 %
EfficiencyAt 100% load / 25°C71 %
Mechanical / Environment
TemperatureOperation0° to 50°C
Relative humidityOperation20 to 80%, non-condensing
DimensionsForm factorPS/2
Width150 mm
Deep140 mm
Height86 mm