Basic Module: Innodisk EGPL-22N1
| General information | ||||
| SKU / Item Number | EGPL-22N1 | |||
| Product Basic Data | ||||
| Manufacturer | Innodisk | |||
| Extension | ||||
| M.2 | Slot 1 | Key ID | B + M | |
| M.2 Key IDs | B + M | |||
| Network | ||||
| G-LAN | Isolation | Yes | ||
| External I/O | ||||
| Ethernet | RJ-45 | 2 Pce | ||
| OS / Software | ||||
| Windows | Windows 10 (64-bit) | is supported | ||
| Linux | Distribution | Linux | ||
| Kernel | 5.x | |||
| Supported OS | Linux, Windows | |||
| Mechanical / Environment | ||||
| Temperature | Operation | 0°C to 70°C, -40°C to 85°C | ||
| Storage | -55°C to 95°C | |||
| Thermal Design Power (TDP) | 3,204 W | |||
| Dimensions | Form factor | M.2 | ||
| Type | 2280 | |||
| Interface | PCI Express 2.1 x 2 | |||
| Width | 22 mm | |||
| Deep | 80 mm | |||
| Height | 9 mm | |||
| Vibration | Vibration | 5G, 7 to 2000 Hz | ||