ZIPPY M1Y2-5220G2H
1U Redundant Power Supply
PRODUCT FEATURES
// 1U Redundant Power Supply
// 220 W
PRODUCT PRICE
Sales only to business customers.
Delivery time: upon request
Basic Module: ZIPPY M1Y2-5220G2H
General information
SKU / Item NumberM1Y2-5220G2H
Product Basic Data
ManufacturerZIPPY
Power Supply
Typ (Input)ACRange90~264V
Input frequency47 to 63 Hz
Modules2 Pce
ConnectorC14
Power supply - InputAC: 90~264V
Output wattage220 W
Output Voltage+5VOutput Current Min.0,5 A
Output Current Max12 A
Regulation Load (±)5 %
Regulation Line (±)1 %
Output Ripple & Noise Max50 mV
+12VOutput Current Min.2 A
Output Current Max18 A
Regulation Load (±)5 %
Regulation Line (±)1 %
Output Ripple & Noise Max120 mV
-12VOutput Current Min.0 A
Output Current Max0,3 A
Regulation Load (±)10 %
Regulation Line (±)1 %
+3.3VOutput Current Min.0,5 A
Output Current Max10 A
Regulation Load (±)5 %
Regulation Line (±)1 %
Output Ripple & Noise Max50 mV
+5V StandbyOutput Current Min.0 A
Output Current Max2 A
Regulation Load (±)5 %
Regulation Line (±)1 %
Output Ripple & Noise Max50 mV
EfficiencyAt 100% load / 25°C85 %
Mechanical / Environment
TemperatureOperation0° to 50°C
Storage-20° to 80°C
DimensionsForm factor1U Redundant
Width106 mm
Deep275 mm
Height41,3 mm
Certificates / Conformities
CEYes
ULYes
FCCClass BYes
CCCYes
Additional certificates / compliance approvalsEN 55024, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-4-2 (Electrostatic Discharge), EN 61000-4-3, EN 61000-4-4 (EFT), EN 61000-4-5 (2 kV Surge Protection), EN 61000-4-6, EN 61000-4-8, EN 61000-4-11, IEC 60950-1